Аналіз зовнішніх посилань від Serpstat
Навіщо потрібен аналіз зовнішніх посилань?
Просуньте позиції вашого сайту за допомогою посилань
Глибокий аналіз профілю посилань
SEO-аналіз списку доменів в одному звіті!
Приєднуйтесь до 400 000 найпрогресивніших SEO-команд і зробіть бренд помітнішим в Інтернеті вже зараз
Дізнайтеся більше про аналіз зовнішніх посилань
FAQ. Поширені питання щодо аналізу посилань
1. Навіщо проводити аналіз зовнішніх посилань?
Аналіз зворотних посилань потрібен, щоб оцінити їх вплив на позиції сайту Google, видимість в пошукових системах і відвідуваність. Посилання є одним з основних факторів ранжирування в Google. Аналізатор посилань від Serpstat допоможе ефективно працювати з беклінками. Він вирішує кілька завдань:
- Показує кількість та характеристики посилань, які вже є у вашого сайту.
- Допомагає відслідковувати приріст чи зменшення кількості посилань.
- Дає статистику за сторінками-лідерами за кількістю зовнішніх посилань. Перевірка посилань на сайт покаже, які сторінки генерують найбільше лінків.
- Дає інформацію на формування стратегії посилань. За допомогою аналізу посилань вашого сайту та конкурентів можна розробити стратегію посилань, яка дасть максимальний результат і прискорить потрапляння в топ.
2. Які параметри враховувати під час аналізу зовнішніх посилань?
Щоб аналіз зовнішніх посилань сайту був ефективним, потрібно розуміти, на які параметри звертати увагу. Серед найголовніших показників, за якими можна перевірити посилання:
- Співвідношення анкорних та безанкорних посилань. При нарощуванні посилань не повинні переважати комерційні анкори. Пропорції анкорів можуть дуже суттєво відрізнятися. Щоб дізнатися, як аналізувати та скласти анкор-лист, читайте статтю у нашому блозі. Перевірка беклінків від Seprstat дасть інформацію про анкор-лист вашого сайту та конкурентів.
- Співвідношення nofollow і dofollow. Атрибути посилань — один із основних показників, за яким Google визначає природність посилання. Serpstat покаже вхідні посилання з атрибутами dofollow та nofollow та їх співвідношення.
- Динаміка зміни маси посилань. Позиції сайту залежать від того, як змінюється кількість посилань. Слідкуйте за приростом або втратою посилань у Serpstat, щоб оптимізувати процес лінкбілдингу.
- Активність конкурентів. Всі перелічені параметри ми рекомендуємо аналізувати не лише на вашому сайті, але й на ресурсах конкурентів. Перевірка беклінків та порівняння показників дадуть інформацію для розробки та коригування стратегії.
3. Яку користь дають зворотні посилання?
Зворотні або вхідні посилання є одним з ключових факторів ранжування в Google. Вони забезпечують швидку індексацію сторінок та зростання органічного трафіку за максимальною кількістю запитів.
Щоб посилання принесли користь, вони мають відповідати декільком критеріям:
- Тематична релевантність. Посилання повинні бути з сайтів максимально близьких за тематикою до сайту, що просувається.
- Трастовість сайтів. Показник DR сайту сайту має бути досить високим. Порівняйте кілька сайтів у ніші, щоб визначити оптимальне значення.
- Природність посилань. Лінки повинні бути всередині змістовного тексту та пов'язані з ним за змістом.
- Різноманітність майданчиків. Загальна різноманітність профілю посилань завжди буде перевагою.